Jak podała przed Wielkanocą Włoska Agencja Informacyjna ANSA, można już mówić o spadku nowych przypadków zakażenia wirusem COVID-19. Agencja ANSA powołuje się na słowa Silvio Brusaferro, prezesa Instytut Zdrowia, który potwierdził, że krzywa wzrostowa wskazuje lekką tendencję spadkową. Jest to pozytywny znak, ale jak powiedział Brusaferro, nie jest to wskazanie do rozluźnienia obecnych ograniczeń.

W Lombardii, regionie najmocniej dotkniętym wirusem, w samych domach opieki zmarło 1822 starsze osoby. W najbardziej uderzającym przypadku w jednym z domów starców zmarło 110 osób. Brusaferro potwierdził, że średni wiek osób zmarłych wyniósł 80 lat, a większość z nich posiadała choroby towarzyszące.

Na 13 kwietnia liczba osób, które zmarły we Włoszech wskutek zarażenia się koronawirusem osiągnęła pułap 20.465. łączna liczba przypadków zakażenia od początku epidemii we Włoszech to oficjalnie 159.516. Spośród tej liczby 35.435 osób ozdrowiało, a 103.616 osób jest obecnie chorych. Na oddziałach intensywnej opieki medycznej przybywa 3.260 pacjentów.

Źródło: Agencja ANSA, https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?