Włoski rząd wprowadził kwarantannę dla osób podróżujących z Rumunii i Bułgarii. Kwarantanna trwa 14 dni i jest oczywiście związana z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19.
Dekret został wprowadzony 24 lipca 2020, a agencja informacyjna ANSA przytoczyła słowa włoskiego ministra zdrowia Roberto Speranzy, który przypomniał, że walka z koronawirusem trwa, nie została zakończona. Zasada kwarantanny obowiązuje jak na razie do 31 lipca 2020. Wiemy, że nie dotyczy załóg samolotów.

Nowe zasady mocno uderzą w obywateli Rumunii pracujących we Włoszech. Ich liczbę szacuje się na 1 milion osób. Pracują głównie w budownictwie, jako pomoc domowa i opiekunowie.

To nie pierwsze restrykcje dotyczące wjazdu do Włoch w tym miesiącu. Na początku lipca opublikowano listę 13 państw, z których nie można dostać się do Włoch: Armenia, Bahrain, Bangladesz, Brazylia, Bośnia i Hercegowina, Chile, Kuwejt, Macedonia Północna, Mołdawia, Oman, Panama, Peru oraz Republika Dominikańska. Kilka dni później do listy dodano Serbię, Czarnogórę, i Kosowo. Zakaz przekraczania granic dotyczy lotów pośrednich i bezpośrednich z wymienionych krajów i dotyczy wszystkich osób przebywających lub podróżujących przez te kraje w ciągu ostatnich 14 dni.

Kto zatem może podróżować do Włoch bez przeszkód?

Zakazy i obostrzenia odnośnie przekraczania włoskiej granicy nie dotyczą krajów UE, strefy Schengen, UK i Irlandii Północnej, Andorry, San Marino, Monako i Watykanu.

Na zdjęciu minister zdrowia Roberto Speranza ogłasza swoją decyzję.

Źródło: http://www.salute.gov.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?