Szkolenia z zakresu samoobrony i sztuk walki zostały wprowadzone w Rzymie dla kierowców autobusów. Powód jest niestety niewesoły. Kierowcy komunikacji miejskiej spotykają się z coraz większą agresją ze strony pasażerów, gdy proszą ich o respektowanie przepisów i ograniczeń związanych z epidemią COVID-19. Chodzi o obowiązek zakładania maseczki i zachowanie społecznego odstępu.

Inicjatywa szkoleń została zaproponowana przez związki zawodowe reprezentujące pracowników miejskiego przedsiębiorstwa komunikacji publicznej w Rzymie, czyli ATAC. Reakcja związków zawodowych jest odpowiedzią na wzrost zgłoszeń ze strony kierowców o atakach ze strony pasażerów na ich prośby o przestrzeganie nakazu noszenia maseczki. W samym lipcu odnotowano ponad 40 ataków na kierowców komunikacji w Rzymie. Są to nie tylko ataki fizyczne. Niedawno w metrze pasażer rozpylił gaz pieprzowy po uwadze innej pasażerki, by założył maseczkę.

Szkolenia skupiają się na podstawach sztuk walki, włączając w to Krav Maga, wojskową sztukę samoobrony wdrożoną przez wojsko izraelskie, a także technik aikido, boksu, wrestlingu, judo i karate.

Pierwsze szkolenia już ruszyły, tak więc pasażerowie, którzy nie przestrzegają przepisów i mają w planach zaatakować kierowców, powinni się mieć na baczności i … założyć maseczkę.

Źródło i fot.: https://www.ilmessaggero.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?