Włoski rząd zdecydował się na skrócenie obowiązkowej kwarantanny dla turystów przybywających do Włoch z Wielkiej Brytanii, Izraela i większości państw Unii Europejskiej. Zamiast 14 dni muszą odbyć kwarantannę zaledwie o długości 5 dni. W przypadku Austrii wyjątkiem jest region Tyrolu, w którym ciągle bardzo aktywna jest nowa mutacja COVID-19. Mieszkańcy tego rejonu Austrii ciągle muszą poddawać się 2-tygodniowej kwarantannie.

W okresie od 7 do 30 kwietnia 2021 wszyscy podróżni przyjeżdżający do Włoch muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Polska zakwalifikowała się do grupy krajów o skróconej kwarantannie. W okresie do 30 kwietnia 2021 jadąc do Włoch (nie przez Tyrol) należy przedstawić oświadczenie (autodichiarazione), negatywny wynik testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch i poddać się obowiązkowej 5-dniowej kwarantannie, a po jej zakończeniu poddać się ponownie testowi na COVID-19.

Krok jest podyktowany zwiększeniem liczby osób zaszczepionych w Unii Europejskiej oraz udaną akcją wyszczepienia w Izraelu i UK.

Źródło: https://www.thelocal.it/, https://www.gov.pl/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?