Płatne aparaty telefoniczne pozostaną tylko we włoskich szpitalach i więzieniach. Publiczne automaty telefoniczne na ulicach Rzymu i całych Włoch wkrótce będą należeć do przeszłości. Jest to związane z decyzją Włoskiego Urzędu Regulacji Komunikacji (Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni, AgCom) z zeszłego tygodnia, że firma telekomunikacyjna TIM nie jest już zobowiązana do gwarantowania usług publicznych.

Dlatego z ulic włoskich miast zniknie ponad 16 tysięcy aparatów telefonicznych. Automaty nie znikną jednego dnia, proces ich usuwania będzie odbywał się stopniowo. Ale decyzja jest ostateczna, automaty znikną z ulic. Jedyne miejsca, gdzie pozostaną, to szpitale, koszary i więzienia, a także odległe schroniska górskie leżące poza zasięgiem telefonii komórkowej.

W ten sposób kończy się pewna epoka. Przypomnijmy, że pierwszy publiczny telefon na ulicy został zainstalowany w Mediolanie w lutym 1952 roku. Potem nastąpiła ekspansja i montaż coraz większej liczby urządzeń. Jednak wraz z upowszechnianiem się telefonii komórkowej, wykorzystanie budek telefonicznych drastycznie spadło. W 2019 roku budki telefoniczne we Włoszech zarejestrowały średnio 277 połączeń na kabinę, a dwa lata później liczba ta spadła do zaledwie 118 połączeń.

Źródło: https://www.agcom.it/

Fot. By RossoMalpelo – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18474930

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?