Zgodnie z zapowiedziami ministra kultury Dario Franceschini o otwieraniu muzeów w strefach żółtych we Włoszech w najbliższą sobotę zostanie otwarte Koloseum. Warunkiem jest oczywiście pozostawanie regionu Lacjum i Rzymu w strefie żółtej.

Koloseum pozostaje zamknięte od 6 listopada 2020. Alfonsina Russo, dyrektorka Parco archeologico del Colosseo, zapowiada, że pracownicy Koloseum szykują się na otwarcie zabytku dla zwiedzających. Otwarcie ma uświetnić koncert uczniów Accademia di S. Cecilia w samo południe w najbliższą sobotę 16 stycznia 2021.

W poświąteczny poniedziałek, czyli we Włoszech 11 stycznia, po święcie Trzech Króli, większość regionów Włoch została zakwalifikowana do strefy żółtej, czyli strefy z najmniejszą ilością zakażeń. Po tym jak większość mieszkańców Włoch spędziła święta w izolacji, większość kraju spełniła wymogi strefy żółtej. Niestety w strefie pomarańczowej (drugiej z kolei) znajduje się ciągle pięć regionów. Są to Kalabria, Emilia-Romania, Lombardia, Sycylia i Wenecja Euganejska. Te regiony wykazują podwyższoną ilość infekcji i pozostają w strefie pomarańczowej.

Jeśli Lacjum i Rzym utrzymają się w strefie żółtej, w sobotę 16 stycznia 2021 roku muzea zostaną ponownie otwarte.

Źródło: https://www.ansa.it/, https://twitter.com/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?