Także we Włoszech odnotowano gwałtowny wzrost nowych zakażeń COVID-19. Przed weekendem padł rekord, w ciągu 24 godzin zachorowały 5372 osoby. Ostatnio próg 5000 zachorowań został przekroczony 29 marca 2020, na początku pandemii. W sobotę padł kolejny rekord, bo liczba nowych zakażeń osiągnęła 5724.

W piątek zmarło 28 osób, dzień wcześniej 22 osoby. Wykonano ponad 129 tysięcy testów. W sobotę liczba zgonów wyniosła 29.

W licznie 5372 najwięcej zakażeń odnotowano w Lombardii, aż 983. Sporo było też w Kampanii i Veneto. W Lacjum, w rejonie Rzymu, było 387 nowych zakażeń.
Obecnie we Włoszech jest ponad 70 tysięcy osób ma pozytywny wynik testu na koronawirusa.

W obecnej sytuacji włoski rząd rozważa wprowadzenie działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19. Jednym z nich ma być zakaz urządzania imprez, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w prywatnych domostwach. Zakaz ma także dotyczyć amatorskiego uprawiania sportu, np. calcetto, znanego w Polsce jako futsal.

Ograniczenia zostaną prawdopodobnie wprowadzone 15 października. Zakaz imprez ma dotyczyć także restauracji, pubów i barów, które musiałby zamykać się o północy, a od godziny 21 konsumpcja alkoholu i jedzenia możliwa byłaby tylko na siedząco przy stolikach. Ogranicza to możliwość tłoczenia się ludzi w ciasnej przestrzeni z drinkiem w dłoni.

Źródło: https://www.ansa.it/
fot. https://www.corriere.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?