Koloseum nie ma ani chwili wytchnienia, zabytek przyciąga nieodpowiedzialnych idiotów jak lep na muchy. Tym razem dwójka turystów z Brazylii sforsowała płot wokół zabytku wczesnym rankiem 16 stycznia 2017. Para spadła ze sporej wysokości przedostając się za 4-metrowy płot. Upadek skutkował uszkodzeniem biodra u jednego z lekkomyślnych wandali.
Para została złapana, oboje mieli około 30 lat i byli pod wpływem alkoholu. Postawiono im zarzuty wtargnięcia.

Ale to nie koniec. Poza tym odkryto na ścianie Koloseum nowe gryzmoły. Na jednym z filarów znajdującym się bezpośrednio naprzeciw stacji metra jakiś „artysta” napisał “Balto” oraz “Morte” (śmierć) dużymi czarnymi literami. Przypomnijmy, że Koloseum liczy sobie prawie 2 tysiące lat i zostało niedawno odrestaurowane. Od lipca 2007 roku Koloseum jest jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Nie są to pierwsze, ani na pewno ostatnie akty wandalizmu, głupoty i lekkomyślności w stosunku do zabytków rzymskich. Dwa miesiące temu zniszczono pochodzący z XVII stulecia obelisk Minerveo. Zaś Koloseum było kilkakrotnie w latach poprzednich przedmiotem ataku wandalów bazgrzących po jego ścianach.

Koloseum fasada wikipedia
fot. CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3488136

Źródło: http://indianexpress.com/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?