Largo di Torre Argentina to plac znajdujący się pomiędzy Cyrkiem Flaminiusza a Polem Marsowym w Rzymie. Znajdują się tutaj ruiny budowli z czasów republiki, w tym miejsce morderstwa Juliusza Cezara z 44 r. p.n.e. oraz … azyl dla starszych i poszkodowanych przez życie kotów.

W Largo di Torre Argentina działa fundacja zajmująca się ta kocią kolonią. Wolontariusze i wolontariuszki opiekują się całkiem sporą kocią gromadką, zapewniając bezpańskim zwierzakom pożywienie i opiekę medyczną.

Koty wprowadziły się na Largo di Torre Argentina prawie od razu po rozpoczęciu wykopalisk w tym miejscu 100 lat temu i osiedliły się na dobre. Dziś można zobaczyć w tym miejscu dziesiątki zwierzaków, które żyją wśród ruin w centrum Rzymu. Bezpańskie koty można oczywiście napotkać w wielu innych miejscach w Rzymie, ale kolonia z Largo di Torre Argentina jest prawdopodobnie najliczniejsza i najbardziej znana.

Nad zwierzakami czuwa fundacja Associazione Culturale Colonia Felina di Torre Argentina, o której obecności świadczą tabliczki informacyjne na miejscu. Fundację można wesprzeć datkiem, a podopiecznych fundacji można adoptować zwierzaka, także na odległość.

Źródło: https://www.gattidiroma.net/web/en/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?