Jak donosi włoska agencja informacyjna ANSA, celebrytka Kim Kardashian może być zamieszana w nielegalny import posągu pochodzącego z czasów starożytnego Rzymu. Przesyłka zawierająca nielegalnie importowany zabytek została zatrzymana w 2016 roku w urzędzie celnym na lotnisku w Los Angeles jako przedmiot skradziony z Włoch.

Amerykańska prokuratura zarządziła powrót zabytku do Włoch. Zabytek jest opisany w dokumentach celnych jako pochodząca z I lub II stulecia n.e. kopia greckiego oryginału pochodzącego z Aten.

Portal ArtNet News poinformował, że posąg został zatrzymany na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles w ramach większej dostawy antyków, współczesnych mebli oraz innych przedmiotów dekoracyjnych o zadeklarowanej wartości około 745.882 dolarów.

Działania amerykańskiej prokuratury w sprawie zwrotu zabytku nie oznaczają automatycznie oskarżenia Kim Kardashian o przemyt lub inne działania kryminalne. Obecnie nie ma dowodów na to, że gwiazda wiedziała o nielegalnym pochodzeniu sprowadzanych przedmiotów.

Źródło: www.ansa.it
fot. By Vogue Taiwan, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88815888

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?