Przypominamy, że od dzisiaj, czyli od piątku 11 lutego 2022, w Rzymie i całych Włoszech zniesiono obowiązek noszenia maseczki na zewnątrz. Bez maseczki pospacerujemy w Rzymie i we wszystkich innych miastach i regionach Włoch, bez względu na stopień zagrożenia panujący w nich, który we Włoszech oznaczany jest kolorami.

Maseczki pozostają obowiązkowe jedynie w mocno zatłoczonych miejscach, np. w pasażach handlowych.

Od piątku 11 lutego otwierają się także kluby nocne i dyskoteki, które były zamknięte od 30 grudnia 2021. Goście klubów nie muszą nosić maseczek przy stolikach oraz na parkiecie.

Do 31 marca pozostaje w mocy ogłoszony przez rząd stan zagrożenia. W związku z tym trwają obecnie spekulacje, czy rząd nie wprowadzi o 1 kwietnia 2022 roku zniesienia obowiązku noszenia maseczek również w pomieszczeniach zamkniętych i miejscach zatłoczonych na świeżym powietrzu.

To są na razie jednak tylko spekulacje, brak jest jakiegokolwiek sygnału ze strony rządu.

Jakie jeszcze zmiany czekają mieszkańców i turystów w Rzymie? Od 1 marca do 75 procent wzrasta możliwe obłożenie na stadionach sportowych na zewnątrz i do 60 procent na stadionach zamkniętych.

Przypomnijmy, że ponad 88 procent populacji Włoch w wieku powyżej 12 lat została zaszczepiona dwoma dawkami. 35 milionów osób otrzymało już dawkę przypominającą.

Źródło: https://www.ansa.it/

Fot. By Fallaner – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=106516771

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?