Watykan uruchomił specjalną stronę poświęconą niedzielnej (27.04.2014) podwójnej kanonizacji papieża Jana Pawła II i Jana XXIII. Na stronie znajdują się wszelkie informacje (także w języku polskim) dotyczące biografii obu papieży, newsy i praktyczne informacje o przebiegu uroczystości kanonizacyjnych.

Strona obejmuje także przekaz na żywo uroczystości, a wszystkie informacje publikowane są w językach: angielskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i polskim.

Liczbę pielgrzymów, którzy przybywają jeszcze ciągle do Watykanu szacuje się od 800 tysięcy do kilku milionów.

Msza kanonizacyjna rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10 na Palcu św. Piotra. Dla tych osób, które nie zmieszczą się na placu, wydarzenie będzie transmitowane na 17 wielkich telebimach umieszczonych w różnych punktach miasta (w tym również w hali odlotów terminalu 3 na rzymskim lotnisku Fiumicino). Przez cały weekend pielgrzymom pomagać będzie 2,5 tysiąca wolontariuszy. Będą oni rozdawać 4 mln butelek z wodą i 150 tysięcy modlitewników.

Cała strefa Watykanu będzie oczywiście zamknięta dla ruchu samochodowego. Nieczynne będą również Lungotevere i Via dei Fori Imperiali. Kursować nieprzerwanie będą za to obie linie metra. Autobusy w centrum miasta jeżdżą według planu weekendowego. Na stację św. Piotra przyjadą dodatkowe pociągi. Szczegóły dotyczące komunikacji miejskiej znajdują się na tej stronie.

W języku polskim można się spowiadać w polskim kościele Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika przy via delle Botteghe Oscure i podczas sobotniej „nocy konfesjonałów” w kościele Świętej Agnieszki przy Piazza Navona.

2 popes
Źródło: http://www.2popesaints.org/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?