Firma NordPass zbadała hasła do różnych usług używane przez Włochów w Internecie. Najbardziej popularne, tj. hasła używane przez największą liczbę osób, to nazwy zespołów włoskiej Serie A oraz „123456”.

Doroczny raport objął 50 państw, hasła używane przez ich obywateli oraz czas potrzebny na złamanie haseł.

Hasło „123456” było używane we Włoszech 1,7 miliona razy i wymaga 1 sekundy na złamanie. Jest to hasło najbardziej popularne na całym świecie. Funkcjonują jeszcze wariacje „12345” oraz „12345678”. Wszystkie są równie łatwe do odgadnięcia.

Na piątym miejscu znalazło się inne, równie popularne na całym świecie hasło „qwerty”, na szóstym „juventus”, na siódmym miejscu „000000”, na ósmym hasło „hasło”.

Na dziewiątym miejscu znalazło się hasło „andrea”. Jego złamanie zajmuje przeciętnie 2 minuty.

Na dziesiątym miejscu znalazło się hasło „napoli”.

Firma NordPass swoim badaniem i raportem pragnie zwrócić uwagę wszystkich na to, jak ważne jest unikanie haseł popularnych (łatwych do odgadnięcia) i wymyślenie hasła trudniejszego do złamania. Jest to szalenie istotne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak ważne rzeczy chronią hasła w dzisiejszych czasach.

Firma NordPass zaleca używanie haseł złożonych z dużych i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych oraz częstą zmianę haseł.

Źródło: https://nordpass.com/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?