Można mieć tylko nadzieję, że ta informacja przekona osoby, dla których papież jest autorytetem, a które jeszcze wahają się nad sensem szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Papież Franciszek (84 lata) poinformował w telewizyjnym wywiadzie, że zamierza wkrótce zaszczepić się na koronawirusa. Dodał, że jest to etycznym obowiązkiem dla każdego.

Papież poinformował, że program szczepień dla Watykanu rozpocznie się w tym tygodniu. Franciszek powiedział, że przyjęcie szczepionki jest etycznym obowiązkiem każdego z nas. On sam ma już umówiony termin i zaszczepi się. Jego zdaniem nieszczepienie się jest wystawianiem na ryzyko nie tylko swojego zdrowia i życia, lecz także zdrowia i życia innych osób. Odnosząc się do oporu grup antyszczepionkowców określił go jako „samobójczy negacjonizm” a szczepionkę określił mianem „etycznej i koniecznej”.

Łącznie w Watykanie do szczepień przystąpi ponad 10 tysięcy osób. Zabiegi będą wykonywane w Auli Pawła VI, gdzie ze względu na przestrzeń możliwe jest zachowanie dystansu społecznego. W pierwszej kolejnosci zostaną zaszczepieni lekarze

Najpierw szczepione przeciw koronawirusowi będą osoby znajdujące się na pierwszej linii frontu, czyli lekarze i personel medyczny, następnie personel użyteczności publicznej, potem obywatele Watykanu dotknięci szczególnymi patologiami lub niepełnosprawni, dalej osoby starsze i słabe, a stopniowo wszystkie inne. Szczepieniami objęte zostaną także rodziny pracowników Watykanu. Biorąc pod uwagę, że w Watykanie jest około 500 mieszkańców i 4 tys. pracowników, szacuje się, że do szczepień przystąpi ponad 10 tys. osób.

Zapowiedź papieża zbiegła się w czasie z informacją, że wskutek powikłań związanych z koronawirusem w wieku 78 lat zmarł niedawno osobisty lekarz papieża Franciszka, dr Fabrizio Soccorsi. Dokotor Soccorsi był osobistym lekarzem papieża od 2015 roku.

Źródło: https://www.vaticannews.va/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?