Rzym i inne włoskie miasta szukaj rozwiązań i sposobów na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w okresie wzmożonego ruchu zakupowego przed Bożym Narodzeniem. Celem jest ograniczenie liczby zakażeń, tak by nie wpaść w klasyfikacji zagrożenia do strefy żółtej. Obecnie całe Włochy są strefą białą, jednak wzrost zakażeń powoduje automatyczną zmianę klasyfikacji na strefę żółtą, a to wiąże się z szeregiem restrykcji.

Już postanowione jest wprowadzenie tzw. superpaszportu covidowego, który ograniczy uczestnictwo osób niezaszczepionych w wydarzeniach kulturalnych, społecznych czy sportowych od 6 grudnia 2021 roku.

Włoskie miasta rozważają więc szereg środków, takich jak maseczki w miejscach publicznych na zewnątrz, ograniczenie liczby osób wpuszczanych w konkretne miejsca, czy kontrole policyjne.

W Rzymie na ten moment jeszcze nie ogłoszono konieczności noszenia maseczek na zewnątrz. Jednak właśnie taka zasada zostanie prawdopodobnie wprowadzona. Oczekuje się, że maseczki będą obowiązkowe na zewnątrz w centrum miasta i w najbardziej zatłoczonych miejscach.

Innym prawdopodobnym działaniem jest ograniczenie osób, które mogą jednocześnie przebywać w popularnych miejscach zakupowych, takich jak okolice Via del Corso i Prati.

Źródło i fot.: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?