Hotele – Hotele i pensjonaty mają we Włoszech mnóstwo nazw, co może turystę nieco zbijać z tropu; różnice w ich standardzie są minimalne – w zasadzie zawsze chodzi o „prywatną instytucję noclegową”.
Najtańszym typem hotelu jest locanda. Jest to prosty, ale czysty dom noclegowy, choć samo słowo locanda kojarzy się w niektórych regionach z pewnym luksusem. Noclegi oferują też pensione. Trzeba jednak przyznać, że obecnie nie ma większej różnicy pomiędzy nimi a typowym albergo czy hotelem. Ceny są mocno zróżnicowane. Oficjalny system gwiazdek zależny jest od standardu wyposażenia hotelu (TV w pokojach, basen itp.), a nie od lokalizacji, komfortu czy nawet ceny.
Większość biur informacji turystycznej posiada szczegółowe dane o cenach hoteli w danym mieście lub regionie. Przed wprowadzeniem się do pokoju należy zawsze ustalić ostateczną cenę noclegu. W lecie w większych miastach, zwłaszcza w Wenecji, Rzymie i Florencji, warto rezerwować miejsca z dużym wyprzedzeniem. Należy uzyskać potwierdzenie rezerwacji, bowiem nierzadko się zdarza, że po przybyciu na miejsce pokój jest już zajęty. Personel wielu hoteli włada językiem angielskim przynajmniej w stopniu podstawowym.
W popularnych miejscowościach mogą się pojawić trudności ze znalezieniem pokoju; trzeba się także liczyć z koniecznością zapłacenia za co najmniej trzy noclegi. Wielu właścicieli dolicza do rachunku śniadanie, niezależnie od woli gościa. Można spróbować się temu sprzeciwić, gdyż śniadanie w barze jest zawsze tańsze. W największych nadmorskich kurortach w szczycie sezonu żąda się od turystów wykupienia pełnego lub częściowego utrzymania. Na zmniejszenie kosztów noclegu pozwala spanie w trójkę w pokoju dwuosobowym, ale większość hoteli liczy sobie dodatkowe 35% za trzecią osobę.
Turyści podróżujący samotnie mogą być zmuszeni do płacenia za pokój dwuosobowy, nawet jeśli śpią w jednoosobowym. Bywa też odwrotnie – w przypadku braku wolnych pokoi jednoosobowych właściciele hoteli lokują samotnych turystów w pokojach dwuosobowych, a liczą jak za pokój jednoosobowy.

Podane orientacyjne ceny dotyczą najtańszych pokoi dwuosobowych bez śniadania w pełni sezonu (lipiec-sierpień). W niektórych miejscowościach, np. Florencji czy Wenecji, ceny takie jak w sezonie obowiązują od marca do listopada.

do 35 € za pokój Najtańszy rodzaj hotelu jednogwiazdkowego; zazwyczaj wspólne łazienki; pokoje często ponure. Jeżeli zamierza się nocować w hotelu tej klasy, pokoje lepiej rezerwować z wyprzedzeniem, gdyż są one często okupowane przez studentów. Zazwyczaj nie można płacić kartami kredytowymi.
35-50 € za pokój Typowe hotele jednogwiazdkowe z pokojami o różnym standardzie – z osobnymi łazienkami lub bez. Wystarczająco komfortowe na krótki pobyt. Jest to najlepsza z proponowanych tu możliwości, chociaż w Wenecji, Florencji i innych miastach na północy Włoch trudno znaleźć nocleg o takim standardzie w tej cenie.
50-65 € za pokój Kategoria ta obejmuje głównie hotele dwugwiazdkowe (niewielka liczba pokoi ze wspólnymi łazienkami). Czasami można trafić nawet na pokój z telewizorem i telefonem.
65-80 € za pokój W Wenecji i Florencji do tej kategorii zalicza się hotele jednogwiazdkowe. W pozostałej części kraju za taką cenę dostać można pokój w atrakcyjnym hotelu dwu- a nawet trzygwiazdkowym, zazwyczaj z własną łazienką, telefonem i telewizorem.
80-105 € za pokój Ta cena gwarantuje pokój dwuosobowy z łazienką, telewizorem i telefonem; ładny, nawet w południowej części kraju.
105-130 € za pokój Są to przeważnie lepsze trzygwiazdkowe hotele lub czterogwiazdkowe średniej klasy. Można się spodziewać wysokiego standardu i dobrego wyposażenia, w tym basenu i eleganckiej restauracji.
130-160 € za pokój Kategorię tę przypisano wyjątkowym hotelom, zarówno ze względu na położenie, jak i standard. W Wenecji i Florencji podobne ceny odpowiadają hotelom niższych kategorii.
ponad 160 € za pokój Hotele najwyższej klasy.

Szukasz sprawdzonego hotelu w dobrej cenie? Nasza lista poniżej:

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?