Lotnisko im. Leonardo da Vinci w Fiumicino zaprezentowało taksówkę przyszłości. Pomysł wydaje się być rodem z futurystycznych wizji, ale jest jak najbardziej prawdziwy i niedługo będzie można go wypróbować.

Taksówka przyszłości to niewielki elektryczny helikopter VoloCity. Takie maszyny pojawią się wkrótce na rzymskim niebie. Technologia jets ekologiczna, innowacyjna. Pomysł jest wspólnym przedsięwzięciem niemieckiej firmy Volocopter i Aeroporti di Roma.

Pierwsze takie maszyny mają zostać uruchomione prawdopodobnie w 2024 roku. Plan zakłada, że przy prędkości 110 km/h helikopter dotrze z lotniska Fiumicino do centrum Rzymu w zaledwie 20 minut.

Model zaprezentowany na lotnisku Fiumicino jest sterowany zdalnie i może pomieścić dwóch pasażerów. Jednak w pierwszej fazie eksploatacji do maszyny wsiądzie jeden pasażer oraz pilot.

Koszt przelotu w jedną stronę szacowany jest na 150 euro. Jednak w przyszłości planuje się redukcję kosztów o połowę, czyli do poziomu kosztów dojazdu na lotnisku z centrum Rzymu, jakie trzeba ponieść obecnie, jadąc taksówką.

Źródło: https://www.facebook.com/AeroportiDiRomaFiumicinoCiampino/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?