Od końca lutego pasażerowie terminala 1 na lotnisku Leonarda da Vinci w Rzymie mogą zwiedzać wystawę poświęconą kwestiom środowiskowym. Nad ich głowami unosi się gigantyczny szkielet wieloryba, podświetlony wewnątrz lampami. Celem wystawy jest podniesienie świadomości społecznej na temat kwestii środowiskowych, takich jak oszczędzanie wody i odzyskiwanie plastiku, czyli głównych przyczyn zanieczyszczenia mórz.

Także samo lotnisko Fiumicino stara się od lat wdrażać działania, które mają na celu ochronę środowiska i wcielanie w życie zachowań i działań proekologicznych.

Grande Anima (czyli Wielka Dusza) to dzieło artysty Marcantonio. Jest to imponująca i uderzająca instalacja o silnym oddziaływaniu wizualnym.

Wystawę wspierają organizacje ekologiczne i fundacje działające na rzecz ochrony środowiska wodnego., takie jak One Ocean Foundation, ASVIS czy Cultura Italiae.

Specjalne kody QR umieszczone wokół instalacji z wielorybem pozwalają na wysłuchanie podacastu o wielorybie szarym ,który w 2021 roku dotarł do wybrzeży Fiumicino.

Źródło: https://www.adr.it/web/aeroporti-di-roma-en/grande-anima

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?