Wyścig Giro d’Italia odbywa się corocznie, za wyjątkiem okresu dwóch wojen światowych. Pierwsza edycja miała miejsce w 1909 roku. A w najbliższy weekend zawodnicy dotrą na wielki finał do stolicy Włoch.

Będzie się to wiązało niestety z utrudnieniami w ruchu w niedzielę 28 maja 2023 roku. Wydarzenie to spowoduje objazdy autobusów, zamknięcie ulic i ograniczenia w parkowaniu w obszarach wzdłuż trasy wyścigu, począwszy od soboty 27 maja.

Wyścig rozgrywany jest na 21 etapach, obejmujących łącznie 3485 km. Zawodnicy mają trzy tygodnie na przejechanie trasy. Po raz piąty w historii tego prestiżowego wydarzenia sportowego meta jest w stolicy Włoch. I właśnie w Rzymie w najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni, 21. etap wyścigu Giro d’Italia. Start wydarzenia zaplanowany jest w w rzymskiej dzielnicy EUR. Dalej zawodnicy pojadą do wybrzeża Lido di Ostia wzdłuż Via Cristoforo Colombo, a następnie do centrum miasta.

Trasa, która obejmie liczne zabytki po drodze, od Castel S. Angelo po Termy Karakalli, zakończy się na Via dei Fori Imperiali na tle Koloseum.

Poprzednie edycje Giro d’Italia w Rzymie odbyły się w 1911, 1950, 2009 i w 2018 roku.

Źródło: https://www.giroditalia.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?