Festival della Letteratura di Viaggio, czyli Festiwal Literatury Podróżniczej trwa się w Rzymie od 7 do 21 września. Wydarzenie poświęcone jest literaturze związanej z podróżowaniem, odkrywaniem miejsc i kultury, które niekoniecznie są daleko.

Jest to już dwunasta edycja wydarzenia. Formuła jest bardzo szeroka, od geografii do antropologii, od literatury do dziennikarstwa, od fotografii po kino, telewizję i komiks.

Wydarzenia organizowane są w kilku miejscach jednocześnie: Palazzetto Mattei, Villa Celimontana, Casa delle Letterature, Casa del Cinema, MAXXI, Museo Nazionale Etrusco di Villa Giulia, Palazzo Merulana, park archeologiczny Appia Antica, Bioparco.

Festiwal dzieli wydarzenia na sześć głównych kategorii: TALKS (spotkania i wykłądy), AWARDS (nagroda imienia Kapuścińskiego za reportaż oraz Navicella d’Oro – nagroda włoskiego towarzystwa naukowo-geograficznego), LABS (warsztaty dla dorosłych i dzieci), WALKS (tematyczne spacer, również nocą oraz wycieczki rowerowe), READINGS (odczyty przez autorów i aktorów), MOVIES (projekcja filmów Wernera Herzoga inspirowanego postacią Bruce´a Chatwina).

Wszystkie wydarzenia są darmowe, wymagana jest rezerwacja na stronie wydarzenia oraz przestrzeganie regulacji antycovidowych. Wiele z wydarzeń jest transmitowanych w mediach społecznościowych.

Źródło: https://www.festivaletteraturadiviaggio.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?