Festa della Repubblica, wydarzenie połączone z paradą wojskową, obchodzone 2 czerwca we Włoszech zostało niestety drugi rok z rzędu anulowane. W tym roku obchodzona jest 75 rocznica wyborów z roku 1946, kiedy Włosi opowiedzieli się za republiką i przeciwko monarchii.

Podczas obchodów prezydent Matarella złoży wieniec pod pomnikiem Vittoriano na Piazza Venezia w Rzymie. Uroczystość zaplanowana jest na poranek 2 czerwca 2021. W zeszłym roku wydarzenie publiczne oraz parada zostały anulowane, a prezydent odwiedził Lombardię, gdzie zdiagnozowany został pierwszy włoski pacjent z COVID-19.

Mieszkańcy Rzymu z pewnością tęsknią za związanym z Festa della Repubblica wydarzeniem Frecce Tricolori, czyli spektakularnym pokazem lotnictwa akrobatycznego połączonym z układaniem dymu w trzech kolorach włoskiej flagi: czerwonym, białym i zielonym.

Jednak niestety w tym roku uroczystości masowe, również w stolicy, są ponownie anulowane z powodu pandemii. Ostatnia parada była zorganizowana w roku 2019, wzdłuż Via dei Fori Imperiali.

Dla przypomnienia – tak wyglądała parada z okazji Festa della Repubblica w roku 2019

Źródło: By Anthony Majanlahti from Rome, Italy – air show with italian flag, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1053153

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?