Po zwycięstwie Włoch w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021, który odbył się w zeszły weekend w Rotterdamie wiadomo, że organizacją kolejnego konkursu w przyszłym roku zajmą się Włosi. Konkurs w Rotterdamie wygrał pochodzący z Rzymu zespół Måneskin wykonując utwór pt. Zitti e buoni.
Burmistrz Rzymu, pani Virginia Raggi już zapowiedziała, że Rzym jest idealnym miejscem do organizacji konkursu Eurowizji 2022. To nie pierwszy raz, kiedy Rzym jest gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji. W 1991 roku konkurs odbył się w rzymskim Studio 15 di Cinecittà. Wcześniej jeszcze gospodarzem konkursu w roku 1965 był Neapol. Na ten moment nie jest wiadomo, które z włoskich miast będzie gospodarzem przyszłorocznego konkursu eurowizji. Zgłosiły się już Turyn, Neapol, Bolonia, Mediolan i Pesaro.
Konkurs Piosenki Eurowizji organizowany jest od roku 1965. Zespoły z poszczególnych krajów prezentują na scenie swoje umiejętności wokalne, następnie odbywa się głosowanie. Kolejny konkurs organizowany jest w państwie, z którego pochodzi zwycięzki zespół.

Zespół jest dość znany we Włoszech, głośno zrobiło się o nim w roku 2017, kiedy zdobył II miejsce w 11 włoskiej edycji X-Factor.

Zespół Måneskin już powrócił do Rzymu. Fani zgotowali mu gorące przyjęcie na lotnisku Fiumicino.

A jeśli jeszcze nie oglądaliście występu zwycięzcy Eurowizji 2021, zapraszamy, oto zespół Måneskin w utworze Zitti e buoni.

Źródło: en.wikipedia.org
Fot. By Måneskin – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84635682

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?