Fani piłki nożnej mają jeszcze jeden powód, by odwiedzić Rzym. Mecz otwarcia w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 odbędzie się w Rzymie na Stadionie Olimpijskim (Stadio Olimpico) 12 czerwca 2020 roku. UEFA Euro 2020 odbędą się w 12 miastach w 12 państwach. Taką decyzję podjął Komitet Wykonawczy UEFA jeszcze w 2013 roku. Taka formuła została zaproponowana dla uczczenia 60 rocznicy turnieju.

Poza meczem otwarcia i trzema meczami w ramach rozgrywek grupy A w Rzymie odbędzie się jeszcze koncert inauguracyjny zorganizowany w Koloseum oraz ćwierćfinał.
Pozostałe miasta, w których organizowane będą mecze to Baku (Azerbejdżan), Kopenhaga (Dania), Londyn (UK), Monachium (Niemcy), Budapeszt (Węgry), Dublina (Irlandia), Amsterdam (Holandia), Bukareszt (Rumunia), Petersburg (Rosja), Glasgow (Szkocja, UK), Bilbao (Hiszpania).

W koncercie w Koloseum wezmą udział artyści z całego świata (program jeszcze w opracowaniu). Na Piazza del Popolo zorganizowana będzie strefa kibica.

Mecze w Rzymie zaplanowane są na 12, 17 i 21 czerwca oraz na 4 lipca 2020. Półfinały i finał odbędą się w Londynie na stadionie Wembley.

Burmistrz Rzymu, pani Virginia Raggi, zapowiedziała ze strony miasta działania mające na celu usprawnienie przebiegu mistrzostw, takie jak np. więcej toalet, stref cateringowych czy pomoc dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: https://www.facebook.com/virginia.raggi.m5sroma/
fot. By I, Andrew, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5529505

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?