Jezioro Albano, znane również pod nazwą jezioro Castel Gandolfo, to jezioro wulkaniczne leżące w regionie Lacjum niedaleko Rzymu. Po przypadkach zachorowań władze sanitarne przestrzegają przed kąpielą w jeziorze Albano.

Okazało się, że coraz większa liczba osób, które wykąpały się w Albano odczuwa problemy skórne po kilku dniach od kąpieli.

Testy laboratoryjne pokazały, że przyczyną problemów skórnych jest epidemia płazińców w jeziorze, które jest popularnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców Rzymu. Ten pasożyt nie stanowi co prawda bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia, ale powoduje bardzo nieprzyjemne odczyny skórne. Władze sanitarne zalecają by przed kąpielą w jeziorze nasmarować się porządnie kremem przeciwsłonecznym, a po natychmiast po kąpieli zdjąć kostium i wziąć prysznic.

1200px-Panoramica_Lago_Albano
Źródło: www.wantedinrome.com, fot. By Livioandronico2013 – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31139590, Pubblico dominio, https://it.wikipedia.org/w/index.php?curid=782507

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?