Także w tym roku władze miasta Rzymu ogłosiły kalendarz tzw. „niedziel ekologicznych” na nadchodzący sezon zimowy 2022-2023.

W związku z powyższym w dniach 20 listopada i 4 grudnia 2022 roku oraz 8 stycznia, 5 lutego i 26 marca 2023 roku, w godzinach 7:30-12:30 i 16:30-8:30, będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdami prywatnymi w obrębie tak zwanego „Zielonego Pasa” (wł. fascia verde), który obejmuje zabytkowe centrum, obszar w obrębie trasy kolejowej okalającej miasto i niektóre inne obszary w rejonie Grande Raccordo Anulare.

Ekologiczne niedziele nie są niczym nowym. Znane są w Rzymie od lat i są związane z potrzebą ograniczenia smogu spowodowanego nadmiernym ruchem pojazdów. Ekologiczne niedziele mają na celu poprawę jakości powietrza, a w konsekwencji jakość życia ludzi.

W tym roku są jednak wprowadzone dwie nowości: będzie 5 niedziel, a nie 4 jak dotychczas i będą mieć charakter imprez publicznych mających na celu podniesienie świadomości na tematy ekologiczne.

Więcej informacji na temat godzin, klasy środowiskowej pojazdów, których to dotyczy, oraz kategorii, dla których będą obowiązywały odstępstwa lub zwolnienia, zostanie podanych w poszczególnych rozporządzeniach dla każdej daty.

Mapa „Zielonego Pasa” przedstawia się następująco

Źródło: https://www.romatoday.it/, https://romamobilita.it/

Fot. https://www.romatoday.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?