Dzisiaj, czyli 1 lutego 2021, Muzea Watykańskie otwierają się ponownie dla zwiedzających. Muzea pozostawały zamknięte przez 88 dni i było to najdłuższe ich zamknięcie dla gości od roku 1943 w trakcie II wojny światowej.

Muzea były zamknięte dokładnie od 5 listopada 2020, gdy w związku z drugą falą zachorowań na COVID-19 zamknęły się muzea i instytucje kultury w całych Włoszech.

1 lutego 2021 otwiera się także większość muzeów oraz miejsc wykopalisk archeologicznych na terenie Włoch. Związane jest to ze zmianą stopnia zagrożenia w większości regionów z pomarańczowego na niższy żółty.
Jednak nie oznacza to, że muzea będą działać jak zwykle. Zwiedzający muszą zachować dystand, dezynfekować dłonie i nosić maseczki. Muzea będą otwarte tylko od poniedziałku do piątku. Muzea Watykańskie będą wyjątkowo otwarte dla zwiedzających także w soboty. Goście pragnący zwiedzić zabytki Watykanu muszą zarezerwować wizytę z wyprzedzeniem. Muzea Watykańskie są czynne od 8:30 do 18:30, ostatnie zwiedzający mogą wejść o godzinie 16L30.

Bilety można rezerwować bezpośrednio na stronie Muzeów Watykańskich.

Źródło: http://www.museivaticani.va/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?