Jak podaje włoska agencja informacyjna ANSA, we wtorek 29 grudnia 2020 do Włoch dotrze drugi transport szczepionek na COVID-19. Przesyłka dotrze z Belgii, gdzie jest produkowana. Do Rzymu dotrze 450.000 dawek szczepionki wyprodukowanej przez firmę Pfizer-BioNTech. Niestety możliwe są opóźnienia spowodowane załamaniem pogody. Włochy w poniedziałek nawiedziłą zima. W wielu miejscach jest silny wiatr, spadł śnieg, jest oblodzenie i niskie temperatury. Na Sardynii zmarł strażak usiłujący naprawić kable elektryczne zniszczone przez opady śniegu. W Rzymie po przywaleniu przez upadające drzewo do szpitala trafił mężczyzna. Firma Pfizer zapewnia, że transporty odbywają się zgodnie z planem i nie dojdzie do opóźnień.

Transport szczepionek ma trafić do 300 punktów na terenie całego kraju. Podobnie jak w innych krajach UE, we Włoszech w pierwszej kolejności szczepiony jest personel medyczny, seniorzy i osoby z chorobami przewlekłymi.

Na zdjęciu ampułka ze szczepionką na koronawirusa opracowaną przez Pfizer-BioNTech

Źródło: https://www.ansa.it/
fot. Von U.S. Secretary of Defense – https://www.flickr.com/photos/secdef/50721647742/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=97585829

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?