To niestety kolejny smutny wypadek z dronami we Włoszech. Tym razem turysta na Piazza Venezia chciał zrobić „idealne” zdjęcie Palazzo Venezia, czyli Pałacu Weneckiego, za pomocą drona i niestety stracił nad nim panowanie. Dron rozbił się na dachu pałacu w sercu Rzymu w zeszły weekend.

Turysta, 39-latek z Argentyny pilotował drona bez zgody nad Piazza Venezia i utracił kontrolę nad uderzeniem, które rozbiło się o XV-wieczny zabytek. Ochroniarze zdjęli resztki drona z dachu, a policja zarekwirowała urządzenie.

Przypominamy, że używanie dronów w Rzymie jest zabronione, a nad Rzymem panuje zakaz lotów bez zezwolenia.

To nie pierwsza taka sytuacja w Rzymie i Włoszech. Problem z dronami narasta. W 2020 roku turysta z Polski rozbił drona w Koloseum, a w zeszłym tygodniu inny turysta z Meksyku uderzył dronem w Krzywą Wieżę w Pizie.

Włochy to jeden z najpopularniejszych krajów pod względem turystycznym w Europie. Jednak problem z turystami-wandalami jest poważny. W Rzymie nie ma roku, aby ktoś nie kąpał się w fontannie di Trevi, wlewał do niej alkohol wspinał po Koloseum albo na inną zabytkową budowlę.

Źródło: https://www.repubblica.it/
Fot. en.wikipedia.org

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?