Rzym, tak samo jak całe Włochy świętuje 1 maja święto pracy. Dzienna komunikacja miejska będzie kursować tego dnia od 08:30 do 13:00 i od 16:30 do 21:00. Metro będzie działać w godzinach 05:30 – 01:30. Zamknięte będą jednak stacje metra Manzoni oraz S. Giovanni. Stanie się tak z powodu Koncertu Pierwszomajowego (Primo Maggio concerto) organizowanego na Pisazza S. Giovanni w Rzymie.
W ramach kocnertu zagrają znani i lubiani artyści włoscy: Piero Pelù, Rocco Hunt, Bandabardò oraz Modena City Ramblers, projekt Taran, Perturbazione, Brunori Sas, Enrico Capuano, P-Funking Band, Levante i Alberto Bertoli. Można więc będzie usłyszeć pop, rap i muzykę rockową, a także jazz w wykonaniu Stefano Di Battista z towarzyszeniem 50 saksofonistów z Conservatorio di S. Cecilia.

Teren wokół Piazza S. Giovanni będzie zamknięty dla ruchu przez cały dzień, co wpłynie na trasy przejazdu środków komunikacji miejskiej. Zmiany dotkną też ulice: Via Amba Aradam, Via Merulana, Via Nola, Piazza S. Croce in Gerusalemme, Via S. Croce in Gerusalemme, Via Magnagrecia, Piazzale Appio oraz odcinek of Via Appia i Via La Spezia.

1 maja odbędzie się także maraton Primo Maggio. Start i meta zaplanowane są na Via Carlo Felice. W zeszłym roku udział wzięło 500 osób.

primo maggio concerto

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?