W centrum Rzymu znajduje się Stazione Termini, główny dworzec kolejowy, punkt przesiadkowy dla wielu linii autobusowych i obydwu linii metra. Część kursów regionalnych odbywa się ze specjalnie oddzielonego peronu Regionali na Stazione Termini (5 minut pieszo od końca zwykłych peronów). W północnej i południowej części miasta znajdują inne dworce. Roma Tiburtina to miejsce, z którego odjeżdżają liczne pociągi dalekobieżne (głownie relacja północ-południe). Przy Piazzale Flaminio znajduje się dworzec Cotral, z którego odjeżdzją kursy do La Giustiniana (linia Roma-Nord).

Dojazd do Rzymu pociągiem

Dojazd z Polski do Rzymu jest męczący i kłopotliwy, ponieważ nie ma żadnego bezpośredniego połączenia na tej trasie. Najwygodniejszą opcją jest przesiadka w Wiedniu. Jest to dość kosztowna opcja, ale umożliwa przy okazji zwiedzenie po drodze innych miast Europy.  W takim wypadku pomocne są tak zwane międzynarodowe karnety kolejowe, dzięki którym można zaoszczędzić na bilecie, nie zamykając sobie tym samym swobody w doborze tras. Średnie ceny biletów to: do Rzymu 465/ 930 zł w jedną/dwie strony, do Neapolu 721/1442 zł, do Palermo – 1000/2000 zł.

Z innych miast włoskich najtaniej dostaniemy się do Rzymu liniami Regionale, należącymi do spółki państwowej Trenitalia, obsługującej ponad 90% przejazdów krajowych. Bilety takie są zdecydowanie tańsze od przejazdów Najszybszą i najbardziej luksusową opcją jest linia Freccia-Rosa (czerwona strzała). Przykładowy bilet z Mediolanu do Rzymu to koszt 89 euro.

Dojazd do Rzymu autobusem

W Polsce znajduje się wiele biur podróży (głównie w dużych miastach), które oferują przejazdy autokarowe do Rzymu i innych miast we Włoszech.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?