We włoski Dzień Ojca, Festa del Papà, czyli 19 marca 2021 roku, w Rzymie ponownie otworzy się TuliPark, czyli park, w którym za opłatą można zerwać własnego tulipana i wziąć do domu. W tym roku w TuliParku zasadzono ok. 360 tysięcy sadzonek. Do wyboru jest ponad 100 różnych gatunków tulipanów.

Gdzie jest TuliPark? Farma o powierzchni 26 tysięcy metrów kwadratowych, na której rosną tulipany mieści się we wschodniej części Rzymu w Prenestino-Labicano.
To nie pierwszy rok, kiedy działa TuliPark. Inauguracja odbyła się w roku 2018 i zakończyła się zanim na dobre się rozpoczęła, ponieważ w krótkim czasie park został zdewastowany. Odwiedzający zamiast ucinać kwiaty, wyrywali je wraz z cebulką, a cebulkę zabierali do domu do zasadzenia. Organizatorzy nie poddali się. Postawili na informację i edukację. Pojawiły się regulaminy i tablice informujące o tym, jak prawidłowo należy zrywać kwiaty. W roku 2019 było lepiej, ale w roku 2020 park był nieczynny w związku z lockdownem.

Organizatorzy TuliParku zapraszają pod adres Via dei Gordiani 73.

W związku z epidemią bilety należy kupować online. Godziny otwarcia do 9-18. Park będzie czynny od 19 marca prawdopodobnie do drugiej połowy kwietnia 2021. Wszystko zależy od ilości chętnych do zerwania własnych kwiatów.

Więcej informacji na stronie TuliParku https://tulipark.it/

Źródło: https://tulipark.it/, https://www.facebook.com/tuliparkroma

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?