Włoska agencja informacyjna ANSA podaje, że około 12 milionów Włochów będzie podróżować w ramach długiego weekendu, który rozpoczyna się w czwartek 8 grudnia Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, czyli Festa dellImmacolata.

Z tej liczby prawie większość, 94,1% nie opuści granic Włoch, stąd można założyć, że udaj się oni w odwiedziny do rodziny, znajomych lub na krótki urlop wypoczynkowy przed świętami. Procentowo i tak mniejsza ilość Włochów uda się w tym czasie za granicę niż rok temu. W 2021 roku w związku z tym świętem poza Włochy wyjechało 7,7%, w tym roku będzie to 5,9%.

Najbardziej popularnym celem podróży są góry – wybiera je aż 28,5% podróżujących, następne są miasta związane z kulturą 27,8%, morze 13,1% i jeziora 5,3% oraz spa – 5%.Osoby udające się za granicę wybierają duże europejskie stolice.

Dane podała grupa hotelowa Federalberghi w zeszły piatek.

Festa dellImmacolata jest narodowym świętem we Włoszech od 1953 roku i wyznacza także rozpoczęcie okresu przedświątecznego.

Na 8 grudnia 2022 na godzinę 18 zaplanowane jest także rozświetlenie choinki na Piazza Venezia w Rzymie. W uroczystości weźmie też udział burmistrz Rzymu, Roberto Gualtieri.

Źródło: https://www.ansa.it

Fot. By Francisco Rizi – [3], Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42517526

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?