W Rzymie odbyła się w ostatni weekend niewielka demonstracja osób, które są zdania, że pandemia jest kłamstwem i wymysłem. Włosi nie są odosobnieni w takim myśleniu, demonstracje tego rodzaju myślenia, odbywają się w całej Europie (i nie tylko). Liczba zadeklarowanych uczestników była szacowana na ok. 2000 osób, jednak ostatecznie pojawiło się zaledwie 1.500 osób. Demonstranci zgodnie z prezentowanym światopoglądem nie zachowywali dystansu społecznego i protestowali bez maseczek.

Wśród uczestników można było dostrzec przedstawicieli skrajnie prawicowej partii Forza Nuova, antyszczepionkowców, członków ruchu Popolo delle Mamme, a także różnorakich przedstawicieli teorii spiskowych i osób niewierzących w pandemię.

Protestujący zebrali się na Piazza Bocca della Verità i wyrażali sprzeciw wobec nakazu noszenia maseczek, „dyktaturze zdrowia”, „obowiązkowi szczepienia”, dystansowi społecznemu itp.

W tłumie można było dostrzec plakaty z wizerunkiem papieża Franciszka podpisane słowami „Papa satan” i liczbą 666, a także standardowo wizerunki Billa Gates’a z napisem „Antychryst”.

Źródło: https://www.huffingtonpost.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?