Ministerstwo kultury poinformowało, że nowy minister kultury Włoch Gennaro Sangiuliano wznowił kontrowersyjny plan wprowadzenia opłat za zwiedzanie Panteonu w Rzymie. Burmistrz Rzymu Roberto Gualtieri twierdzi, że jest otwarty na dyskusję o tym pomyśle.


Ten plan był już na zaawansowanym etapie pięć lat temu, a następnie został odłożony na półkę, przewiduje, że zwiedzający będą płacić za wstęp 2 euro.

Panteon, jako miejsce kultu, można obecnie zwiedzać bezpłatnie, zgodnie ze zwyczajem wikariatu rzymskiego, który nie pobiera opłat za wstęp do kościołów. Plany ministerstwa są obecnie dyskutowane z kościołem.

Zgodnie z nowym rozwiązaniem, zwiedzanie Panteonu przez turystów byłoby zawieszone na czas nabożeństw, które nie wiązałyby się z opłatą za wstęp.

Część środków zebranych ze sprzedaży biletów do Panteonu ma zostać przeznaczona na koszty utrzymania i zarządzania starożytną budowlą. Panteon należy do najchętniej zwiedzanych zabytków Rzymu. W 2019 roku, czyli jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa, Panteon zwiedziła rekordowa liczba turystów – 9,3 miliona osób.

Źródło: https://www.beniculturali.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?