Zastanawialiście się kiedyś, jaka jest najważniejsza włoska tradycja związana z Bożym Narodzeniem? Oczywiście Włochy dały światu wiele wspaniałych tradycji, ale jeśli chodzi o współczesne zwyczaje świąteczne to jednym z nich jest …. oglądanie w święta filmu „Nieoczekiwana zmiana miejsc”. Tak, tak. Dokładnie tak jak w Polsce nikt nie wyobraża sobie świąt bez filmu „Kevin sam w domu”, tak samo Włosi zasiadają przed telewizorami, oglądając „Una Poltrona per Due”, czyli klasyczną komedię pomyłek z 1983 roku w reżyserii Johna Landisa. W filmie w głównych rolach zagrali Eddie Murphy, Dan Aykroyd i Jamie Lee Curtis. Film pod oryginalnym tytułem „Trading places” opowiada historię zamiany miejscami w życiu młodego zamożnego menedżera (Dan Aykroyd) i drobnego oszusta ze złej dzielnicy (Eddie Murphy). Młodzi ludzie padają w filmie ofiara intrygi znudzonych bogaczy, początkowo są oszołomieni, a potem postanawiają zagrać im na nosie.

Film trafił do włoskich kin 19 stycznia 1984 roku i w skali roku zajął zaledwie 13 miejsce w rankingu najpopularniejszych filmów. Sytuacja zmieniła się, gdy trafił do telewizji.
„Nieoczekiwana zmiana miejsc”, czyli „Una Poltrona per Due” została wyświetlona po raz pierwszy w święta w 1989 roku. W latach 1997-2019 został wyświetlony w telewizji 15 razy, stając się w międzyczasie obowiązkowym punktem Bożego Narodzenia. Widzowie ciągle chcą oglądać ten film, Liczby świadczą same za siebie. W 2017 roku przed ekranami zasiadło ponad dwa miliony osób.

W tym roku włoscy telewidzowie również obejrzą „Una Poltrona per Due”. Emisja filmu zaplanowana jest na Wigilię na kanale Italia 1 o godzinie 21:30.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?