Włosi mają jedne z najstarszych na świecie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, ale także dość zaskakujące nowoczesne tradycje związane z tym okresem. Jedną z nich jest oglądanie na święta tego samego filmu. Brzmi znajomo? Owszem, w Polsce mało kto wyobraża sobie Boże Narodzenie bez obejrzenia w gronie rodziny filmu „Kevin sam w domu”. Włosi zaś oglądają zbiorowo „Nieoczekiwaną zmianę miejsc”. Jest to klasyczna komedia z 1983 roku w reżyserii Johna Landisa. Włosi znają ten film pod tytułem „Una Poltrona per Due”.

W rolach głównych występują Eddie Murphy i Dan Aykroyd. Film opowiada o zakładzie znudzonych bogaczy, którzy postanawiają sprawdzić, co się stanie, jeśli sprawią, że miejscami zamienią się bogacz i biedny człowiek. Cała opowieść dzieje się w okolicach świąt. Całość jest z grubsza osnuta na motywach powieści „Książe i żebrak” Marka Twaina.

Film po raz pierwszy został wyświetlony w Boże Narodzenie w roku 1989. W latach 1997-2019 był wyświetlany we włoskiej telewizji 16 razy i w międzyczasie stał się punktem obowiązkowym dla dużej liczby Włochów.

Czy w tym roku Włosi również będą mieli okazję obejrzeć swój ulubiony film „Nieoczekiwana zmiana miejsc” w telewizji? Tak! Film zostanie wyświetlony na kanale Italia 1 o godzinie 21:30.

Źródło: https://www.mediasetplay.mediaset.it/italia1

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?