Jak podała włoska agencja informacyjna ANSA, minister zdrowia Roberto Speranza przekonuje rząd do wprowadzenia obowiązku zasłaniania ust i nosa wszędzie, nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach. Noszenie maseczki miałoby też być obowiązkowe na zewnątrz, tam gdzie nie ma możliwości zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób.

Takie przepisy wprowadziły już niektóre regiony, np. Lacjum (wokół Rzymu) czy Kampania. Związane jest to ze wzrostem nowych przypadków zachorowań w ubiegłych tygodniach.

Aktualnie we włoskich szpitalach przebywa 3.487 osób zarażonych COVID-19, w tym 323 osoby na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Według danych w przeliczeniu na 100.000 mieszkańców, Włochy radzą sobie dość dobrze z drugą falą zachorowań.

Obecny stan zagrożenia upływa we Włoszech 15 października. Zostanie on przedłużony do 31 stycznia 2021, pytanie tylko, na jakich warunkach. Z pewnością zostaną zachowane reguły społecznego dystansu, dezynfekcja i zasłanianie ust i nosa. Czy maseczki będą obowiązkowe także na zewnątrz – rząd zastanawia się na tą sprawą.

Źródła zbliżone do rządu zaprzeczają jednak, by wprowadzono obowiązkową „godzinę policyjną” dla barów, pubów i restauracji do 23.

Na zdjęciu włoski minister zdrowia Roberto Speranza w maseczce

Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?