Wirusolog i jeden z cenionych ekspertów od COVID-19, Andrea Crisanti (na fotografii) z uniwersytetu w Padwie, wyraził ostrożne, ale zdecydowane zdanie, że Włosi powinni liczyć się z drugim lockdownem w okolicach świąt Boże Narodzenia.

Zdaniem Crisantiego jest to bardzo prawdopodobny scenariusz. Rośnie liczba przypadków, mimo bardzo dużej liczby wykonanych testów i zarejestrowanych osób chorych, liczba zarażeń jest ciągle w tendencji rosnącej. Zdaniem wirusologa powstaje swojego rodzaju diabelski krąg, w którym coraz więcej osób się zaraża i coraz więcej przypadków koronawirusa wymaga hospitalizacji.

Taką opinię wyraził Andrea Crisanti, profesor mikrobiologii na antenie RAI News24. Jego zdaniem samoizolacja ludzi w okresie świątecznym pomoże zmniejszyć transmisję koronawirusa poprzez kontakty międzyludzkie. Crisanti przewiduje, że za ok. 15 dni przypadków zachorowań we Włoszech może być 10-12 tysięcy dziennie.

Wywiad związany był z nowym rekordem zakażeń. W ciągu 24 h odnotowano we Włoszech aż 7322 nowe przypadku zachorowań na COVID-19. Daje to łączną liczbę 372.799 zachorowań.

Źródło i fot.: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?