Administracja Rzymu zastanawia się obecnie nad likwidacją ruchomych barów z przekąskami i stoisk z pamiątkami ulokowanych w pobliżu zabytków i miejsc wykopalisk. Dzieje się tak dzięki wyrokowi włoskiego najwyższego sądu kasacyjnego, który postanowieniem z dnia 25 marca 2019 oddalił skargę Alfredo Tredicine, którego rodzina posiada większość ruchomych barów z przekąskami zaparkowanych pod najważniejszymi zabytkami. Przedsiębiorca zaskarżył decyzję regionu Lacjum, która poparła ograniczenie działalności ruchomych barów z przekąskami i stoisk z pamiątkami na terenie Rzymu.

Cała sprawa ma swój początek w roku 2014, kiedy to były burmistrz Rzymu Ignazio Marino zredukował liczbę stoisk na jarmarku bożonarodzeniowym na Piazza Navona ze 115 do 72, co wywołało protest ze strony rodziny Tredicine.

Obecna burmistrz Rzymu, Virginia Raggi, popiera decyzję sądu najwyższego, twierdząc że jest to ważny krok w kierunku uporządkowania wyglądu miasta i legalnych działań biznesowych.

Przedsiębiorcy czekają teraz na decyzje magistratu w Rzymie. Wobec rodziny Tredicine toczy się obecnie dochodzenie w sprawie legalności i ważności pozwoleń na prowadzenie przez nią mobilnych straganów z jedzeniem i pamiątkami.

Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?