Burmistrz Rzymu, Roberto Gualtieri, zarządził częściowe zamknięcie wschodniej części parku przy Villa Doria Pamphilj koło jeziora Giglio. Związane jest to ze śmiercią łabędzia, znanego pod imieniem Orietta, który zmarł prawdopodobnie na ptasią grypę. Przed nią na grypę zmarły dwa inne ptaki: łabędź Giulietta oraz gęś Ines.

Park koło Villa Doria Pamphilj jest popularny wśród mieszkańców i turystów w Rzymie. Zamknięcie zarządzone jest na razie na 10 dni.

Media donosiły niedawno o ognisku ptasiej grypy w okolicach Ostia Antica niedaleko Rzymu. W związku z tym na 35 gospodarstw w okolicy nałożono lockdown. Burmistrz Rzymu poinformował, że najważniejsze jest zdrowie i życie ludzi, więc ta część parku zostaje zamknięta dla zwiedzajacych.

Alessio D’Amato, radny miejski ds. zdrowia w regionie Lacjum poinformował, że sytuacja jest pod kontrolą i nie są obecnie wprowadzane restrykcje dotyczące spożywania jaj czy drobiu.

Symptomami ptasiej grypy u ptaków są apatia, spadek apetytu i znoszenie mniejszej ilości jaj.

Przypadki ptasiej grypy odkryto również niedawno w okolicach Werony i na północy w regionie Veneto.

Źródło: https://www.ansa.it/

fot. By General Cucombre from New York, USA – Doria Pamphili 6284Uploaded by Markos90, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22792976

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?