Od poniedziałku 15 marca 2021, Rzym i cały region Lacjum są zaklasyfikowane jako strefa czerwona. Co to oznacza dla turystów? Zamknięte są muzea, miejsca wykopalisk, instytucje kulturalne, wystawy i pokazy. Wydarzenia są zawieszone. Otwarte są parki miejskie oraz strefy zielone. Dozwolona jest indywidualna aktywność sportowa w godzinach 5-22, ale z maseczką, zachowaniem dystansu i w pobliżu miejsca zamieszkania.

Zamknięte są sklepy za wyjątkiem tych sprzedających artykuły pierwszej potrzeby: żywność, środki czystości, apteki, kioski, jarmarki na świeżym powietrzu. Zamknięte są galerie handlowe, za wyjątkiem sklepów sprzedających artykuły pierwszej potrzeby, aptek, kiosków itp.

Zawieszona jest działalność gastronomiczna. Możliwe są usługi z dowozem i na wynos.

Zabronione jest podróżowanie pomiędzy regionami, za wyjątkiem spraw nagłych, związanych ze zdrowiem czy pracą. Konieczne jest przedstawienie oświadczenia, formularz jest dostępny na stronie www.interno.gov .it.

W święta wielkanocne (3-5 kwietnia 2021) będzie możliwa jedna wizyta dziennie w obrębie własnego regionu w godzinach 5-22, przy zachowaniu limitu dwóch osób dorosłych z dziećmi poniżej 14 roku życia lub osobami niepełnosprawnymi, wymagającymi opieki.

Zamknięte są punkty informacji turystycznej Roma Capitale. Informacja zachęca do kontaktu telefonicznego pod numerem 060608.

Źródło i fot.: http://www.turismoroma.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?