Stan zagrożenia zostanie oficjalnie zakończony we Włoszech 31 marca 2022. Rząd nie ogłosił i nie ma w planach ogłaszać jego przedłużenia. Włoski rząd pracuje obecnie nad harmonogramem znoszenia obostrzeń.

Plan zakłada znoszenie obowiązywania Zielonego Cyfrowego Certyfikatu, czyli tzw. paszportu covidowego oraz noszenia maseczek.

Co wiadomo na ten moment? Od 1 maja 2022 roku paszport covidowy nie będzie wymagany do korzystania z transportu publicznego i większości usług, np. restauracji, fryzjera itp.

Włoski premier i minister zdrowia podziękowali rodakom za dwa lata stosowania się do obostrzeń i za wytrwałość oraz za chęć poddawania się szczepieniom.

Osoby powyżej 50 roku życia nie będą musiały korzystać z super paszportu covidowego od 1 kwietnia. Osoby takie nie będą już zawieszanie w obowiązkach (chyba że są pracownikami służby zdrowia). Osoby niezaczepione będą musiały jednak przedstawiać negatywny wynik testu w kierunku Covid-19 co kilka dni.

Do 30 kwietnia super paszport covidowy będzie wymagany do skorzystania z restauracji (we wnętrzu), do wejścia do kina, teatru, na koncert, na mecz, do centrów wellness itp. Tutaj także jest wyjątek dla służby zdrowia – jeżeli chcemy odwiedzić kogoś w szpitalu czy domu opieki, super green pass będzie ciągle wymagany do końca 2022 roku.

Co z maseczkami? Maseczki pozostają obowiązkowe w zamkniętych publicznych przestrzeniach (szkoły, transport publiczny) do 30 kwietnia.

Od 1 kwietnia na kwarantannę będą udawać się tylko osoby zarażone, a nie osoby, które miały kontakt z osobą zarażoną.

Od 1 kwietnia zostaną zlikwidowane również ograniczenia w ilości osób, które mogą wejść np. na stadion, czy do klubu nocnego.

Fot. Agencja ANSA

Źródło: https://twitter.com/Palazzo_Chigi?s=20&t=H2CF367e4-L_tIRPGaE5wQ

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?