Tak, nawet w Rzymie czasem słońce zachodzi za chmurami, a z nieba leją się strumienie wody. Co robić w tym czasie? Podajemy kilka rad za portalem Huffingpost.

1. Kup parasol albo poncho. Dostaniesz je bez problemu nawet od ulicznego sprzedawcy. Deszcz pada w Rzymie częściej niż myślisz.

2. Wybierz się do muzeum, galerii albo na wystawę. Rzym to nie tylko monumentalne zabytki na świeżym powietrzu. Opcje muzealne są tak duże, że nie ma sensu wymieniać wszystkich.

3. Jedzenie. Tutaj również opcji są tysiące. Długi obiad z deserem lub kolacja to świetny pomysł na przeczekanie brzydszej pogody.

4. Wybierz się na rynek. Wiele z nich posiada zadaszenie i pozwala na robienie zakupów przy każdej pogodzie (Testaccio, Campagna Amica …).

Campagna Amica

5. Wyjedź poza miasto. Jazda pociągiem w deszczu to romantyczna sprawa. Widoki zza okna przykryte deszczem są zupełnie odmienne.

6. Wybierz się na film do kina. Jeśli nie znasz włoskiego, możesz iść na film w języku angielskim, np. do kina Nuovo Olimpico (przy Via del Corso) albo do Barberini (przy placu Barberini).

barberini cinema

7. Kosztuj włoskich win. Najlepiej w winiarni przy dobrym jedzeniu.

wine bar

8. Lubisz gotować? Weź udział w kursie gotowania włoskich potraw. Nabyte umiejętności wykorzystasz potem w domu, by zrobić wrażenie na znajomych.

9. Teatr, opera, filharmonia. W Rzymie jest wszystko.

10. Idź na spacer w deszczu. Mniej tłumów na ulicach, zabytki mniej zatłoczone. Masz Rzym (prawie) tylko dla siebie.

Źródło: http://www.huffingtonpost.com/, fot.: http://www.nytimes.com/, http://cinematreasures.org/, http://butworldenoughandtime.com/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?