Kolosseum, Rzym

Jak podaje serwis IlMeteo.it, cały 2022 rok jest najcieplejszym rokiem od 222 lat, kiedy zaczęto wykonywać profesjonalne pomiary pogodowe.

Przekłada się to również na wysokie temperatury w miesiącach jesiennych. W związku z tym w październiku temperatury w Rzymie wynosiły nawet 27 stopni. Jest to niespotykanie wysoka temperatura jak na jesień w Rzymie – aura bardziej przypomina ciepłą wiosnę.

Również nasze swojskie babie lato ma swój odpowiednik i nazywane jest we Włoszech Ottobrata (czyli październikowe lato). Meteorolodzy przewidują, że w tym roku będzie można również mówić o Novembrata, czyli lecie w listopadzie. Prognozy mówią, że ciepła pogoda utrzyma się w Rzymie także w listopadzie. Przyczyną jest ostatni cyklon niosący ciepłe powietrze znad Afryki.

Jest to znakomita informacja dla wszystkich osób planujących wyprawę do Rzymu jesienią. Mniej ciepłych ubrań, to mniejszy i lżejszy bagaż. Czy są złe strony tej sytuacji? 2022 rok jest niestety również rekordowy pod kątem braku opadów. Dręczące kraj susze są najpoważniejsze od 1800 roku. Oczywiście dość wysokie temperatury oznaczają również wydłużenie sezonu na komary 🙁


Źródło: IlMeteo.it

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?