Administracja Rzymu postanowiła wprowadzić w tym roku oszczędności w ramach bożonarodzeniowych dekoracji w mieście. Decyzja jest powodowana zmianami wprowadzanymi przez nową administrację pod kierownictwem pani burmistrz Virginii Raggi.
W związku z powyższym, w Koloseum nie będzie w tym roku choinki, co częściowo podyktowane jest pracami prowadzonymi przy linii C metra.
Miejska choinka została zaś postawiona na Piazza Venezia już 5 grudnia.
Tegoroczne drzewko na Piazza Venezia ma 20 metrów wysokości i jest podarunkiem od miasta Pinzolo-Madonna di Campiglio z północy Włoch. Oświetlenie sfinansowała firma energetyczna ACEA. Miasto poniosło jedynie koszty transportu drzewka i wynajęcia dźwigu koniecznego do instalacji, czyli 15 tysięcy euro.

Gazeta Il Messaggero donosiła niedawno, że miasto nie chce ponosić kosztów umieszczania dekoracji na głównych ulicach w tym roku ze względu na brak środków.
Na pewno oświetlona zostanie główna ulica ze sklepami, czyli Via dei Condotti. Koszty tych dekoracji poniesie, tak jak w latach poprzednich, luksusowy dom mody Bulgari, który był także sponsorem remontu oddanych do użytku jesienią Schodów Hiszpańskich.
Na mniejszych ulicach za oświetlenie odpowiadają finansowo właściciele lokalnych sklepów i lokali.

Kolejne duże drzewko bożonarodzeniowe zostanie odsłonięte w Watykanie w piątek 9 grudnia o godzinie 16:30.

albero-venezia-2016

Źródło: www.wantedinrome.com, http://www.radiopiu.eu/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?