Jak donosi portal Vatican News na Palcu świętego Piotra stanęła choinka oraz szopka betlejemska.
Tegoroczna choinka pochodzi ze Słowenii, z gminy Kočevje na południowym wschodzie kraju. Drzewko to świerk z gatunku czerwonych (Picea abies). Liczy sobie już 75 lat i ma 28 metrów wysokości, a jego średnica u podstawy wynosi 70 cm.
Słowenia już po raz drugi podarowała choinkę dla Watykanu. Ostatnio było to w roku 1996. W ceremonii uczestniczył także Jakob Stunf, ambasador Republiki Słowenii przy Stolicy Apostolskiej.
Oprócz choinki na Placu św. Piotra został ustawiony także żłobek z figurami, których rozmiary przekraczają naturalne. Scena betlejemska pochodzi z regionu Abruzji, dotkniętego mocno przez trzęsienia ziemi, w roku 2006 i 2017. Figury są ceramiczne i zostały przekazane z miasta Castelli. Jest ich łącznie 54 i zostały wykonane w Instytucie Sztuki w Castelli przez nauczycieli i studentów w latach 1965-1975.

Na ceremonii zapalenia światełek i odsłonięcia żłobka zebrało się kilkaset osób. Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 była to maksymalna liczba osób, które mogły wejść na Plac świętego Piotra.

Zarówno żłobek i choinka pozostaną na placu do 10 stycznia 2021, czyli do święta Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.

Źródło: https://www.vaticannews.va/, https://www.euronews.com/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?