800px-Castel_Gandolfo_BW_3

Castel Gandolfo

Miasto Castel Gandolfo leży 30 km na południowy wschód od Rzymu, nad jeziorem Albano. Nazwę Castel Gandolfo znamy wszyscy, ponieważ w tym mieście znajduje się letnia rezydencja papieży. Założył ją jeszcze w XVII wieku papież Urban VIII. Rezydencja obejmuje pałac papieski z XVII wieku, ogrody, obserwatorium astronomiczne, Willę Barbani i kościół S. Tommasimo z XVII stulecia.

Całość terenu obejmuje powierzchnię 55 ha, na zwiedzających czekają przechadzki po idyllicznych ogrodach i ciekawa architektura. Papieska rezydencja Castel Gandolfo została niedawno otwarta dla zwiedzających. Jednak spotkanie tam papieża jest mało prawdopodobne. Rezydencja została udostępniona do zwiedzania na życzenia papieża Franciszka, który nie ma zamiaru spędzać w niej tak wiele czasu, jak jego poprzednicy. Taką informację podały na początku marca 2014 Muzea Watykańskie.

Zwiedzanie

Obecnie zwiedzanie ogrodów Barberini możliwe jest w soboty i z przewodnikiem mówiącym w języku włoskim, ale oferta z pewnością zostanie wkrótce poszerzona o inne języki.  Bilet wstępu do parku Castel Gandolfo kosztuje sporo, bo 26 euro od osoby. Za to możemy poczuć się jak papież przechadzając się po ogrodach, w których tylu papieży spędzało wakacje.

Dojazd

Do Castel Gandolfo dotrzemy z Rzymu pociągiem regionalnym (ze stacji Roma Temrini do Albano Laziale, ok. 40 minut, 1,90 euro w jedną stronę) lub autobusem (z przystanku przy stacji metra A Anagnina autobusem podmiejskim Cotral do Castel Gandolfo lub do Velletri, podróż również ok. 40 minut, bilet 2,50 euro).

Castel Gandolfo

Źródło: www.spiegel.de

 

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?