Włoski rząd przygotował akcję wsparcia i zachęcenia młodych ludzi do iczestnictwa w życiu kulturalnym swojego miasta i państwa. Jest to świetny prezent na 18-ste urodziny dla nastolatków mieszkających w Rzymie, a także w innych mniejszyc czy większych włoskich miastach.

Począwszy od 3 listopada 2016 każdy włoski nastolatek świętujący swoje 18-ste urodziny może uzyskać bon na wydatki kulturalne w kwocie 500 euro. Bony sponsoruje włoski rząd, a akcja dotyczy osób, które kończą 18 lat w roku 2016.

Bony należą się według wyliczeń statystycznych 574 tysiącom osób urodzonych w roku 1998. Bon o wartości 500 euro można wykorzystać na wydatki związane z szeroką rozumianą kulturą, czyli na zakup książek, biletów na koncert, do teatru, kina, wejść do muzeów, a także na bilety wstępu do parków narodowych na terenie Włoch.

Bony będą kosztować włoski budżet 290 mln euro.

Nastolatki mogą otrzymać bon poprzez rejestrację na stronie internetowej i pobranie specjalnej aplikacji. Aplikacja zawiera przedpłacone 500 euro, które są do wykorzystania na wydatki kulturalne w okresie do 31 grudnia 2017. Aplikacja generuje vouchery, które można albo wydrukować i okazać sprzedawcy lub pokazać je po prostu do zeskanowania na ekranie smartfona czy tabletu.

W przyszłym roku włoski rząd planuje podobną akcję dla nauczycieli, którzy otrzymają bony o wartości 500 euro na osobisty rozwój zawodowy.

bon-500-euro
fot. http://www.corriere.it/

bon-500-euro_1
fot. https://www.18app.italia.it

Źródło: http://www.thelocal.it/, https://www.18app.italia.it

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?