W najbliższą niedzielę, 6 listopada 2022 roku, wstęp do wszystkich muzeów państwowych w Rzymie będzie bezpłatny. Nie jest to nowość, lecz kolejna edycja inicjatywy ministerstwa kultury Domenica al Museo, czyli okazji bezpłatnego zwiedzenia publicznych muzeów w pierwszą niedzielę miesiąca.

Jest to ogólnawłoska akcja, zapoczątkowana w 2014 roku. Początkowo była ograniczona do mieszkańców Rzymu i okolic. Ograniczenie zostało zniesione w 2020 roku i teraz akcja Domenica al Museo, czyli Niedziela w muzeum jest skierowana do wszystkich zainteresowanych.

Obecnie trwają dyskusje nad przedłużeniem lub zlikwidowaniem akcji. Tak więc należy skorzystać z możliwości darmowego wstępu, póki istnieje taka możliwość.

W najbliższą niedzielę (6 listopada) prawie wszystkie muzea i miejsca wykopalisk pod nadzorem miejskim będą dostępne za darmo dla wszystkich zwiedzających. W niektórych miejscach, np. w Galerii Borghese, wymagana jest rezerwacja. Przypominamy również, że akcja nie dotyczy zwiedzania Muzeów Watykańskich, które są nieczynne w niedziele.


Źródło: https://cultura.gov.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?