Kierując się w stronę Piazza di Spagna trafiamy na jedną z najbardziej ruchliwych ulic, Via dei Condotti. Znajdują się tu eksluzywne butiki najbardziej rozpoznawalnych marek we Włoszech: Dolce&Gabbana, Versace, Armani i wielu, wielu innych. Często sklepy te, same w sobie są małymi, współczesnymi dziełami sztuki. Docierając pod numer 86 stajemy przed najsłynniejszą i najstarszą kawiarnią w Rzymie – Antico Caffè Greco, zwaną potocznie przez Rzymian po prostu Caffè Greco. Kawiarnię założył Grek (stąd nazwa), Nicola della Maddalena, w 1760 roku. Jedynie wenecka Caffè Florian może pochwalić się dłuższą historią na terenie całej Italli.

Bywali tu najwięksi spośród wielkich: Stendhal, Goethe, Byron, Liszt, H.C. Andersen, Mendelssohn i wielu, wielu innych. Swoje wiersze tworzyli tu także nasi wielcy rodacy, Mickiewicz i Słowacki.

Przez wiele lat kawiarnia służyła za miejsce spotkań artystycznych i politycznych dyskusji. Do dziś wnętrze kryje wiele wspaniałych pamiątek po słynnych gościach. Kawiarnia nie należy do najtańszych w mieście, ale warto poświęcić symbolicznie 1 euro i napić się wspaniałego espresso w zabytkowym wnętrzu. Stąd już tylko dwa kroki dzielą nas od Schodów Hiszpańskich, gdzie można przysiąść na chwilę po dobrej kawie.

 

 

 

 

 

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?